sobota 18. septembra 2010

ISTROCON 2010

na Istrocone sa toho predáva stále viac...
Ivan Aľakša si Istrocon vie skutočne užívať
moja kniha je stále v predaji .. a dostala sa do skutočne exkluzívnej spoločnosti
hry typu Warhammer mali na IC2010 dosť veľa priestoru
Števo Konkol a Jožko Svítek..
Zrudi Šelinga
... aj on prednášal o Warhammeri
... počúval ho aj Števo Konkol
...aj pán Svítek
Juro Mad Maxon mi efektne zapózoval..
...aj tento votrelec...
toto síce nie je Faramir, ale ten strom z Minas Tiritu mu svedčí..
hlavný šéf Istroconu Robo Žitňan s partnerkou
takýchto štýlových postavičiek tam boli zástupy
kedysi sa plagáty Istroconu rozdávali ...dnes už nie
Elendilka Elendilková
prednášala o hudbe a svete Harryho Pottera - bola to riadna sranda
Števo Konkol začína svoju prednášku a teizme a ateizme
niečo také mal aj u nás v klube...
sála bola plná...a to bol len začiatok...neskôr ľudia sedeli na zemi
Anetka "Riddick" Čižmáriková Štefanovi zdatne kontrovala..pán Svítek si robil poznámky

ďalšia štýlová postavička..
Palko Martinický chodí na všetky Istrocony..
Tamarka Šašková v uniforme zo StarTreku
však jej tie vulkánske ušká pristanú
najlepšie nakoniec ... ale vyzerám, čo?


Bolo fajn, ale stačilo! - povedal som si, keď som opúšťal budovu Istropolisu oveľa skôr, ako som pôvodne plánoval. Inak povedané, môj pobyt na tohtoročnom Istrocone bol pomerne krátky, takže aj táto reportáž bude dosť krátka.
Evka Seková aj Jožko Hučka tento rok účasť zasa vzdali, tak sme tam farby ORIONu hájili len traja - Števo Konkol, Tamarka Šašková a ja. Ale iba Števo ako jediný z nás mal aj prednášku. Ja som sa tento rok do programu nedostal - nikto ma neoslovil s ponukou vystúpiť a ja sa vnucovať nezvyknem. Možno o rok si niečo pripravím, vlaňajšia prednáška o špionážnych satelitoch celkom zaujala.
Cesta do BA nám so Števom ubehla celkom v pohode. Na hlavnej stanici nás čakal pán Svítek a spoločne sme sa presunuli električkou do Istropolisu. Hneď na privítanie bola sranda - SBS-kár pri dverách si myslel, že hľadáme referendovú miestnosť a chcel nás poslať do tých vedľajších (neboli sme jediní). Keďže však už bolo chvíľu po desiatej, rady na registráciu neboli.
Istropolis už pomerne dobre poznám, orientácia bola rýchla, až na to, že oproti minulému roku sa niektoré salóny presťahovali. Úplne chýbal Fantázia Salón, zato pribudla veľká čajovňa. Scifi Salón bol úplne inde ako vlani, ale čo sa v ňom dialo netuším, pretože nebolo v ľudských silách sa doň dostať - tí mladí tam snáď museli aj spať.
A tak sa naším hlavným pôsobiskom stal Fantasy Salón, do ktorého sa ešte dostať dalo. Ono niekedy na IC platí, že ak sa ti podarí niekde zohnať miesto na sedenie, tak už ho nesmieš opustiť, lebo potom ho už nedostaneš. Takže sme sa so Števom a pánom Svítekom usadili a sedeli tam dlho...
Prvou prednáškou bolo vystúpenie mladíka menom Zrudi Šelinga. Prednášal čosi o hrách typu Warhammer, ale veľa som mu nerozumel. Warhammer je odo mňa veľmi ďaleko. Po ňom sa dostala k slovu a k PC Elendilka a hodinu nás bavila prednáškou Hudba v Harrym Potterovi a Harry Potter v hudbe. Rozoberala nie len hudbu z filmov, ale púšťala nám aj všelijaké amatérske videá. HP sa dostal už hádam všade - urobili o ňom rôzne paródie, muzikál ba dokonca aj raperský battle. Miestami sme revali od smiechu. Ale vcelku hodnotím jej vystúpenie na jednotku - skvele som sa bavil, aj keď som sa na plátno pozeral dosť zboku a nie všetkému som rozumel.
Po Elendilke si sadol za stôl Števo Konkol a začal svoju prednášku na tému Teizmus vs. ateizmus. Niečo podobné mal aj u nás v klube pred pár rokmi, ale vtedy to mal na dve večerné posedenia. Tu sa musel zmestiť do jednej hodiny aj s diskusiou. Takže sama prednáška trvala len asi 15 minút, zvyšok sa debatovalo a miestami až hádalo. Jeho názory vyvolali parádnu reakciu prítomných, samozrejme že sa vytvorili dva tábory s rozdielnymi názormi. Asi najzdatnejšie Števovi kontrovala Anetka Čižmáriková, inak tiež blogerka známa pod prezývkou Riddick. Ale nebola jediná a pre objektivitu treba napísať aj to, že niektoré otázky priviedli Števa do rozpakov - dosť často musel použiť slovko NEVIEM. Hoci na druhej strane to nie je hanba priznať si, že niečo neviem. Každopádne zaujal ( Fantasy Salón by musel byť dvakrát väčší aby sa doň zmestili všetci čo chceli) a po prednáške si ho odchytil a vyspovedal nejaký novinár.
A to bolo vlastne z mojej strany všetko. Nijakú ďalšiu akciu som už nezažil. Hodnú chvíľu som potom blúdil po všetkých poschodiach, ale moja úporná, až zúfalá snaha nájsť Zdena Zachodila bola márna (pritom som vedel, že tam niekde určite má byť - chcel som mu vyplatiť členské a ubytovné na Fénixcon), takže som to nakoniec vzdal. Rozlúčil som sa so Števom aj s Tamarkou a vypadol na vlak. Domov som sa síce trochu previezol cez Šurany, ale už o 15.50 som rajzoval vonku s naším psíkom.
Priznám sa, neviem prečo, ale tento rok sa mi na IC akosi nepáčilo. Čosi ma tam rušilo, prosto som si nevedel vychutnať jeho atmosféru. Oproti vlaňajšku sa čosi zmenilo. Boli tam síce presne také isté davy ľudí, ale možno tam len neboli tí, ktorých som si prial stretnúť. O to viac sa teda teším na Fénixcon - tam tí ľudia určite budú. Andy

1 komentár:

konkol povedal(a)...

Dobra reportaz, Andy. Poznamenal by som vsak, ze tie pripady, ked som odpovedal "Neviem", ma neprivadzali do rozpakov. V mojej prednaske som len chcel poukazat na to, ze existencia Stvoritela je ovela pravdepodobnejsia ako ateisticka verzia vzniku vesmiru. Otazky na ktore som odpovedal "neviem" uz boli mimo podstaty prednasky a ja som nikdy nepredstieral, ze mam na ne odpovede.