štvrtok 3. januára 2019

AQUAMAN - film roku 2018


Na Aquamana nás zavolal kamarát a tak sme išli na posledný film roku 2018. Ide skutočne o prekvapenie roka, keďže spočiatku to bol najviac podceňovaný film roku 2018. Ide o skvelý film pre všetky divácke kategórie. Najväčšiu divácku základňu mal u detí a mladistvých do 25 rokov, nakoľko ide o komixového hrdinu. Typické boli scény neporaziteľného hrdinu. Aquaman mi pripomínal biblického Samsona aj silou aj vlasmi.. Jedine tetovanie nasvedčovalo, že je to moderný hrdina. Akurát “Dalila” ho nezradila, ale podržala. Dej je pomerne jednoduchý - Aquaman, syn strážcu majáka a Atlantskej kráľovnej vo vyhnanstve žije život, kde má dilemu, či patrí do suchozemského alebo podmorského sveta... Ma to najlepšie z oboch svetov, aj keď má kráľovský pôvod iba z maminej strany. To vedie k hnevu jeho brata, dediča trónu, ktorý je mocichtivý a chce rozpútať vojnu medzi 7 moriami a súšou, ktorá navždy ukončí znečisťovanie oceánov. Vo filme si nájdu svoje aj fanúšikovia Atlantídy, nakoľko je vykreslená ako bájne kráľovstvo, ktoré vládlo zemi aj vodám, no samo sa zničilo pre svoju ctižiadostivosť. Podarí sa Aquamanovi zjednotiť tieto 2 svety a navodiť harmóniu?
Za mňa 3,5 hviezdičiek z 5. Príjemný oddychový film, ktorý nenúti rozmýšľať. Stačí vypnúť a nechať sa unášať modernou kinematografiou.
                                                                                         Eugen Németh

Ísť na tento film bol spontánny nápad, tak som nestihla mať privysoké očakávania alebo vidieť nejaké recenzie. Pri predstave že to má cez dve hodiny, prišli na mňa obavy... Chvíľu mi trvalo sa preniesť cez to, že náš hlavný hrdina vyzerá ako Sandokan. Myšlienka filmu kopírovala superhrdinskú klasiku. Najprv je sirota, potom nie je sirota. Aquaman hrdina ani byť nechce. Tak ma dej nijako neprekvapil. Akčných scén plných boja o život a jeden proti druhému bolo hojne. Koniec koncov dej bol dynamicky vyvážený, ubehol rýchlo. Sem tam aj nejaký ten vtip, zvládla by som aj viac. Vizuálne pekne spracovaný. Zábery pod vodou dobre zvládnuté. Zjednodušene bolo sa na čo pozerať . Je to jeden z ďalších filmov, čo zaujmú hlavne efektami, strihom, kamerou a kostýmami. V závere hodnotím Aquamana ako jedného z lepších hrdinov v ponuke od DC.
                                                                                           Petra Némethová
Jason Momoa v hlavnej úlohe

Žiadne komentáre: